Inkasuj svou energii chytře

Smyslná touha přichází v moment, kdy dáváš pozornost něčemu, co ti dává pozitivní emoce. Ty pochází z jedné z pěti brán tvého těla (vize, sluch, čich, chuť nebo hmat). 🤤
Řekněme, že tvým cílem je vylézt na horu. 🧗‍♂️
Po kilometru chůze objevíš nádhernou restauraci s příjemnými lidmi. Cítíš výborné jídlo a velký výběr nápojů. Pokud následuješ toto pokušení, opouštíš svou cestu / vědomé já.
Pokud se toto pokušení stane natolik silným, že již nechceš toto místo opustit, tak se ze smyslné touhy stane posedlost. 🤪
V obou případech, pokud setrváš na tomto místě, tak nedosáhneš čirosti své mysli. 🧘‍♂️
Udržování se v tomto stavu mysli a odvádění pozornosti vede k nedosažení cíle. 👊
Je třeba dělat rozdíly mezitím, co chci a co potřebuji. Žij více vědomě a snaž se to lépe rozeznávat. 😇

Ačkoliv s většinou z této knihy nesouhlasím, tak mě Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele naučilo jednu hrozně důležitou věc. V životě máme omezenou energii ohledně věcí, o které se budeme zajímat, proto bychom si měli velmi důkladně rozmyslet do čeho jí tedy inkasujeme a naopak, co nám za to nestojí.
Autor to uváděl na příkladu reklam: “Nejlepší vysavač, který jste kdy viděli! Změní vám život!” Ale vám to může být u prdele, protože jste s tím vysavačem doma spokojeni, tak proč tomu věnovat pozornost? Nebýt reklam, tak si více vážíme toho, co máme a nemusíme stále přemýšlet nad tím, zdali bychom se nemohli mít lépe.

A nejde jen o reklamy ale v podstatě o vše v životě. Dalo by se to spojit s pozitivitou o které jsem psal na začátku. Jednoduše pokud se naučíš mít nepodstatné a nedůležité věci u prdele, tak se staneš šťastnějším človíčkem.
Shrnutí celé knihy najdeš zde – https://www.youtube.com/watch?v=Q2sTnSq7fUU