Rubriky
Lukyho epický blogísek

Proč já?

Zdravím všechny a zároveň vás vítám na své stránce a blogu.
Přijde mi vhodné vám toho o sobě ještě trochu více prozradit, abych vás se mnou ještě o něco více seznámil a dal vám lepší představu do čí rukou se to vlastně dostanete. Nebojte vezmu to krátce. A ještě, než začnu tak bych rád upozornil na svůj styl psaní. Některé články na tomto blogu (třeba jako tenhle) budou osobnější a budu je psát svým stylem. Takže vás tu čeká satira, ironie, černý humor a podobné srandy. Ne každému to musí sednout, proto na to raději upozorňuji dopředu. Pokud jde o odborné články (které budou spíš v uzavřené skupině na FB), tak ty už budou psány seriózně, tak jak se sluší a patří. Ale jinak se moc krotit nebudu. Takže pocházím z maloměsta v Jihočeském kraji a je mi 19 let (to už víte). Sportuji kolem 5ti let a začínal jsem ze zdravotních a osobních důvodů. Jo nějaký problémky se zádama a taky jsem byl prostě špekounek a už mě nebavilo, když se mi za to všichni smáli. Tím že jsem začal cvičit se mi smáli snad ještě víc ale já jsem naštěstí ten člověk kterého cizí zpochybňování a shazování žene dopředu. Takže dyk. Jak jsem cvičil, tak jsem postupně sbíral zkušenosti a vědomosti, které mám v hlavě uložené dodnes (mohl bych se tu rozepsat o své srdcervoucí cestě za úspěchem, ale předpokládám, že by to bylo stejné jako od každého druhého fitnessáka a tím už je tak přeplněný internet, že mi je z toho trochu zle). Jak jste již poznali rád si dělám srandu z fitness scény, protože to opravdu jinak nejde. Sám se nepovažuji za fitnessáka ale za atleta, který se snaží být všestranný a zaměřuji se na komplexnost, a hlavně zdraví celého těla. Trénink pro zdraví, sílu a pohyb bez omezení. To je moje. A může být i vaše po zadání kódu RAYZO20. Ne dobře dost bylo srandy pro dnešek. Hlavní část tohoto článku je o tom, proč si vybrat mě jako trenéra, a ne nějakýho Frantu Omáčku na kůře se zázračným progresem za 2 měsíce. Tím teď narážím na to, že spousta lidí si vybírá trenéry dle jejich vzhledu a už nehledí na jejich zkušenosti, vzdělání a vůbec celkově znalosti. Ale potom se diví, že jim hned na druhém tréninku cpou jehly v šatně s tím, že to dnes přece dělá každý druhý. Totální nonsense. Já propaguji vztah ke sportu, výživě a zdraví bez jakéhokoliv bulšvixu. To by teoreticky mohl být první bod. Takže proč já?

– Neustále se vzdělávám. Prozatím mám dvě trenérské školy a absolvoval jsem jednu přednášku od Adama Česlíka (kterého považuji za momentálně největšího velikána, co se týče vědomostí v ČR). Většina dnešních trenérů si udělá certifikát a tím to pro ně končí. Začnou jim chodit klienti a oni jsou spokojený, protože mají peníze a dál nic víc řešit nemusí. Věřím tomu, že část vydělaných peněz se musí investovat zpět do sebe pro další rozvoj. Protože o tom je práce trenéra. Tedy toho dobrého.

– Věřím v postupnou progresi. Spousta trenérů na vás hodí trénink s jídelníčkem, jakože tady to máš, dej mi prachy a pojeb se (dá se říct, že na tomhle principu funguje většina online trenérů). Opět špatně. Já své klienty provázím celým procesem úpravy tréninku, stravování a celkově životního stylu postupně tak, aby vše správně pochopili a v budoucnu se mohli osamostatnit a už jen čerpat odbornější věci mnou předkládané.

– Nebudu vám též nabízet služby se kterými si nejsem jistý a neznám je. Spoustu informací jsem za těch pět let pochytil ale stále se mám (jako každý z nás) co učit. Protože o tom je práce trenéra. S každým klientem pečlivě projdu veškeré jeho problémy a neduhy. Na základě toho mu řeknu, co vše s ním můžu vyřešit a co naopak neznám nebo mu s tím poradit nemůžu. V tom případě buď vím, kam klienta poslat, kde hledat potřebné informace nebo koho se zeptat. Ale pokud bych si ovšem nevěděl rady ani tak raději s klientem zruším spolupráci, než abych mu ještě více ublížil.

– To, čeho si nejvíce vážím, že vám mohu předat je úprava životního stylu. Ranní a večerní rutina pro obnovu cirkadiánního rytmu, meditace, dýchací cvičení, znalosti o bylinkách a různých látkách, tipy pro lepší regeneraci a spousta dalšího mého know-how předám každému svému klientovi.

– Neříkám, že tréninkové plány pro růst svalové hmoty (jak je teď v módě) složit nezvládnu ale nepřijde mi to tak zajímavé, jako tréninky pro sportovce. Na to se i více soustředím ale jsem schopný vyhovět jakémukoliv přání svého klienta, pokud to bude v mých silách (žádný nekalosti v tom nehledejte). Trénink pro začátečníky je samozřejmostí. Pokud jde o přípravu na závody tak v tom mám zkušenosti pouze teoretické, ale pokud by snad někdo byl takový blázen a chtěl to se mnou zkusit, tak pro mě to bude zajímavá výzva.

– Každý můj klient získá přístup do uzavřené skupiny na FB, kam budu přidávat odkazy na různé odborné články a rady, tipy ode mě nad rámec veřejnosti (blog a IG). S tím, že se ve skupině budou klienti moct seznamovat a navzájem dále sdílet své postřehy a rady pro ostatní.

– V budoucnu mám v plánu založit velké projekty na kterých se budete též moct podílet. A ne není to založení merche, jako to teď každý druhý dělá. I když mít pyžamo s mým logem. Kdo by to nechtěl?

– V dnešní době je všude přeplněno se slevovými kódy na suplementy. Sakra lidi proberte se. Suplementy jsou přece něco, co je až na posledním místě toho, co s klientem řešit. A lákat na to nový klienty? Ano, vím že na to lidi slyší ale upřímně takové klienty já nechci a zároveň ani já nechci být takový idiot a skočit hned na první nabídku spolupráce (které už jsem měl mimochodem tři) ale pokud někdy uvidíte, že nějaký takový kód nabízím, tak to bude jedině od kvalitní značky, kterou mám sám ověřenou. Takže abychom si rozuměli nebudu vás tahat za nudli a lákat vás na nesmyslné slevy a výrobky. Třeba teď frčí věci jako cpát BCAA do normálních nápojů, proteinový tyčinky všech značek, proteinový věci všech značek a podobné. Za chvíli se bude vyrábět i proteinový spodní prádlo nebo já už nevím. Abychom si rozuměli žádný takový srajdy vám rozhodně doporučovat nebudu. Věřím více v přírodní látky než proteinový pyžama.

To je tak vše, co mě napadá. Jinak jsem totiž vlastně úplně k ničemu. Jo a taky nečekejte žádný gramatický zázraky. Od toho tu nejsem a jestli někdo zemře následkem mých gramatických chyb tak já za nic nemůžu. Děkuji.
A na závěr témata mého blogu… Hlavně se to bude točit kolem mě. Mé názory, myšlenky, zážitky a cokoliv co mě napadne napsat a přijde mi to tak zajímavý na to abych se s váma o to podělil. Nebude to žádnej fkn deníček, kterej si tajně schováváš pod polštářem, ale spíš se budu snažit o tom vám něco předat či vás nechat se nad něčím zamyslet. Určitě zabrousím do světa fitness a sportu obecně. Budu si zde nejspíš zaznamenávat svoje výkony a pocity z tréninků a podobné věci. Vyjadřovat se k aktuálním tématům fitness scény a rozepisovat se o mých názorech na určité věci. Dál nechci přesně určovat čemu se tu budu věnovat, protože sám to teď nevím a chci tomu nechat volný průběh prozatím. To je jako kdybych se tu teď s někým rozcházel… wtf.
No každopádně to by bylo na úvod asi vše a budu se snažit vydat další článek co nejrychleji.
PS a love

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *